Wizualizacje
Projekt: Niejeden kształt
- Wizualizacje
- Niejeden kształt
Pozycja 1: Drzwi wejścioweDwuskrzydłowe, ciężkie drzwi z naświetlem wzbogacone o szprosy. Wykonując projekt, wystarczy za pomocą kilku punktów wiodących nadać konstrukcji kształt i wstawić do niej słupki, skrzydła i panele, a na koniec wypełnić siatką szprosów.
Pozycja 2: Okno łukowe – 2 sztukiRealizacja dwóch identycznych konstrukcji okiennych. Ich zaprojektowanie sprowadza się do wykorzystania jednego z gotowych kształtów Stolcad® Professional, określenia wysokości poprzeczki oraz odległości pomiędzy szprosami pionowymi.
Pozycja 3: Na bazie prostokątaKonstrukcję wykonano na bazie kształtu prostokąta, który następnie zmodyfikowano za pomocą kilku punktów wiodących. Dzięki podręcznej tabeli wymiarów, projektant szybko uczynił ją symetryczną.
Pozycja 4: Na planie trójkątaSą to dwie pozycje zlecenia, będące symetrycznym odzwierciedleniem siebie nawzajem.
Wykorzystano funkcję programu do szybkiego tworzenia lustrzanego odbicia konstrukcji. W praktyce oszczędza się dzięki temu czas, zmniejszając ilość projektowanych konstrukcji.
Wykorzystano funkcję programu do szybkiego tworzenia lustrzanego odbicia konstrukcji. W praktyce oszczędza się dzięki temu czas, zmniejszając ilość projektowanych konstrukcji.
Pozycja 1A1T1
Pozycja 5: Prostokątne okno z poprzeczką niestandardowąJak widać, nowoczesne rozwiązania nie są zarezerwowane wyłącznie dla konstrukcji nieszablonowych. Tak, jak na załączonym obrazku, zaprojektowane w oprogramowaniu Stolcad® Professional okna mogą zawierać poprzeczki o dowolnym stopniu wygięcia.
Pozycja 6: Zestaw balkonowyDzięki realizacji projektu zestawu balkonowego na jednej płaszczyźnie z łatwością zwymiarowano wysokość oraz stopień wygięcia każdej z poprzeczek.
Pozycja 7: Konstrukcja wieloskrzydłowaKonstrukcja uzupełniona została poprzeczkami, których kształt uzyskano wykorzystując kilka punktów wiodących. Efekt uzyskano po jednorazowym wstawieniu poprzeczki na całą szerokość projektu. System automatycznie rozpoznał podział tworzony przez wstawione wcześniej słupki.
Pozycja 8: Okno dwurzędoweKonstrukcja jest profesjonalnie zwymiarowana, a jej zaprojektowanie sprowadza się do wpisania kilku wartości współrzędnych i wprowadzenia ramy, skrzydeł, wypełnień oraz standardowej siatki szprosów.
Pozycja 9: Wieloskrzydłowa konstrukcja łukowaKrzywizna wykonana została w oparciu o kilka punktów wiodących. Ich wysokość została szybko zwymiarowana dzięki podręcznej tabeli wymiarów, do której wprowadzono wszystkie niezbędne parametry. Dodatkowego charakteru nadano konstrukcji wstawiając szprosy.
Pozycja 10: Dwurzędowe okno wieloskrzydłoweProjekt przedstawia wielokwaterową konstrukcję łukową. Kształt ten uzyskano dzięki punktom wiodącym. Po wprowadzeniu ramy, słupków, skrzydeł i szklenia wstawiono do projektu standardową siatkę szprosów.
Pozycja 11: Okno okrągłeKonstrukcja wykonana została z wykorzystaniem gotowego kształtu dostępnego w Stolcad® Professional. Wystarczy wpisać jedynie promień rysowanego okna, aby bez konieczności jakichkolwiek dalszych obliczeń uzyskać właściwy, symetryczny kształt.
Z kolei wprowadzenie widocznych na rysunku szprosów sprowadza się jedynie do wyboru opcji wstawienia siatki szprosów, która automatycznie zostanie równomiernie rozłożona.
Z kolei wprowadzenie widocznych na rysunku szprosów sprowadza się jedynie do wyboru opcji wstawienia siatki szprosów, która automatycznie zostanie równomiernie rozłożona.
Pozycja 5
Pozycja 7
Pozycja 10
Pozycja 9
Pozycja 8
Pozycja 6
Pozycja 11